با توجه به این که نامه حضرت آقا در سطح گسترده توزیع شده است بنظر می رسد اساسی ترین کار ، فعالیت حول محتوای نامه است. ما برای دوستانمان که در زمینه های مختلف اعلام آمادگی کرده بودند ، برنامه زیر را پیشنهاد دادیم؛ شاید برای بزرگوارانی که به وبلاگ جنبش نشر نامه مراجعه می کنند هم قابل استفاده باشد: 
 در مرحله اول گروهی بعنوان تیم پژوهش تشکیل شده و مسئولیت پژوهش در محورهای زیر را بر عهده می گیرد:
 -آیات محکم و غیرمتشابه قرآن
 - معجزات قرآنی
 - سیره پیامبر اسلام(ص)
  - مستندات مربوط به دوران تمدن درخشان اسلامی در کتب تاریخی معتبر
 - معرفی دانشمندان برجسته مسلمان ( نظیر خواجه نصیرالدین توسی، خوارزمی، ابن سینا ، جابر بن حیان و ...) علی الخصوص که در حال حاضر برخی از آثار این شخصیت ها در دانشگاه های معتبر غرب در حال تدریس یا مورد پژوهش است.
 -ارائه شواهد و قرائن وابستگی گروه های تکفیری و علی الخصوص داعش به آمریکا، اسراییل و دولت های غربی(تروریست های تحت استخدام غرب)
 - مستندات تاریخی مربوط به سابقه سیاه غرب
 - ... 
 
در صورتی که تیم پژوهش توانایی تحقیق در منابع انگلیسی و  استخراج مطالب به زبان انگلیسی را داشته باشد که بسیار عالی است ؛ در غیر اینصورت تیم ترجمه می بایست مطالب استخراج شده را به زبان انگلیسی ترجمه نماید.
 نتایج حاصل از پژوهش  جهت طراحی پوستر، ساخت کلیپ، اینفوگرافی و پست های کوتاه مناسب شبکه های اجتماعی ، در اختیار تیم تولید محتوا قرار می گیرد.
مشارکت دوستانی که در زمینه تولید کلیپ ،پوستر و ... حرفه ای هستند بسیار اساسی است؛ چرا که محتوای تولید شده باید چه از نظر محتوا و چه از نظر طراحی در شأن نامه رهبر باشد. اگر محتوایی قوی در طی این دو مرحله تولید شود توسط میلیون ها جوان ایرانی در شبکه های مجازی منتشر خواهد شد. پس تاکید اصلی بر تشکیل یک تیم قوی و منسجم جهت پژوهش و تولید محتواست.
در مرحله بعد محتوای تولید شده، جهت انتشار در اختیار فعالان شبکه های مجازی (فیس بوک ، توییتر، گوگل پلاس و ...) قرار می گیرد و در سطح گسترده منتشر می گردد.
 دوستان در هر سطحی که بتوانند فعالیت کنند نتایج حاصل از فعالیت آن ها برای سایر گروه های فعال در سرتاسر کشور بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.
 
موفق باشید
یاعلی
پ.ن: پیشنهادات همکاری که شما دوستان برای بلاگ ارسال کردید، الحمدلله بسیار زیاد هست و در حال حاضر، تلاش میکنم تا هر چه زودتر با دوستانی که اعلام همکاری کرده اند و یا متن هایی را برای انتشار ارسال کرده اند، ارتباط گرفته و تدریجاً این محتواها و همکاریها را نهایی کنم. لذا اگر در پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل های شما، تأخیری به وجود آمده، عذرخواهی ام را بپذیرید؛ ان شاءالله هیچ مکاتبه ای (چه ایمیلی و چه در کامنت های بلاگ) بی پاسخ نخواهد ماند.