واکنش شخصیت های مصری و فلسطینی به نامه رهبری؛ با اتکا به نامه رهبری به جوانان غرب می توانیم بر تروریسم غلبه کنیم
شماری از شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای مصری و فلسطینی با تقدیر از پیام مقام معظم رهبری به جوانان غرب و تأکید بر اهمیت آن، خواهان حمایت از رهنمودهای ایشان شدند.

                                     

"عبدالله الناصر" دبیرکل اتحادیه کل نیروهای صوفی مصر به شبکه العالم گفت: پیام مقام معظم رهبری قطعا در زمان مناسب مطرح شد، و علمای اهل سنت و در صدر آنها شیخ الازهر باید از آن حمایت کنند.

در همین حال، "عاطف امین" هماهنگ کننده کل جبهه نجات انقلاب در مصر گفت: به طور قطع، این پیام تاثیرگذار خواهد بود زیرا از ارزش علمی و دینی در سطح جهان برخوردار است.

عاطف امین ابراز امیدواری کرد که پیام‌های دیگری نیز بدنبال این پیام ارسال شود زیرا این پیام ها تاثیر مثبتی بر جوانان می گذارد و ذهنیت و روش آنها را تغییر می‌دهد تا به کسانی که به نام اسلام، به تخریب وجهه اسلام مبادرت می ورزند، توجه نکنند.

"طلال ابوظریفه" از مسؤولان ارشد جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین گفت: این پیام سرشار از مفاهیم است و یک برنامه کامل و منسجم را در درون خود جای داده است و اگر به این پیام اتکا کرده و از آن بهره بگیریم می توانیم با تروریسم مقابله و به طور تدریجی آن را از بین ببریم.

"نضال البرعی" از فعالان رسانه ای فلسطینی نیز از پیام رهبر معظم انقلاب ستایش کرد و گفت که در این پیام بسیار مهم، مقام معظم رهبری از جوانان غربی خواسته‌اند تا بیماریهای جامعه خویش را بشناسند و گره ها را باز و از کینه‌ها گذر کنند، تا بتوانند ارتباط بهتری با جهان اسلام برقرار کنند. این مهمترین بخش از رهنمودهای ایشان است زیرا این ارتباط و تماس همه شکاف‌ها و حد و مرزهای موجود را از بین خواهد برد.

منبع: حوزه