الولید بن طلال شاهزاده سعودی که به عنوان یکی از اولین و بزرگترین سهام‌داران توئیتر شناخته می‌شود به اکثر شبکه‌های اجتماعی این پیام را داده است که نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی را محدود کند.

بر اساس اطلاعاتی که شبکه تلویزیونی المنار لبنان در روز شنبه اعلام کرد، مسئولان عربستان سعودی فشارهایی را به شبکه‌های اجتماعی مانند Google+، Twitter و Facebook آورنده‌اند تا از روند گردش و پخش نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی در شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کند.

این گزارش ادامه می‌دهد که الولید بن طلال شاهزاده سعودی که به عنوان یکی از اولین و بزرگترین سهام‌داران توئیتر شناخته می‌شود به اکثر شبکه‌های اجتماعی این پیام را داده است که نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی را محدود کند.

چندی پیش حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دومین نامه خود خطاب به جوانان غربی را منتشر کردند. این نامه هم‌اکنون در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مستقل در مقابل بایکوت شدید یا واکنش‌های سیاسی و امنیتی رسانه‌های موسوم به جریان اصلی در حال پخش است. رهبر انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال گذشته در پی وقوع حوادث تروریستی در فرانسه و بالتبع آن موج  اسلام‌هراسی، نامه‌ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشته بودند.

این نامه واکنش‌های مختلفی را به خود جلب کرده است. در این بین اساتید دانشگاهی کشورهای غربی نیز از جمله کسانی بوده‌اند که نسبت به این نامه علاقه خود را نشان داده‌اند.

منبع: تسنیم